فرزندم را دزدیدند

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
200000
کارگاه آموزشی "فرزندم را دزدیدند" - مؤسسه رسانه فرهنگی ارزشبان

ثبت نام در کارگاه:

 • تماس با شماره: 09102164124

 • ارسال پیام (در پیام‌رسان‌های مختلف) به آیدی:

@geraf_tut

 

مهلت ثبت نام 17 تا 22 آبان‌ماه 1400

فرزند شما در خطر است!

 

بهره‌کشی و سوء‌استفاده از کودکان و نوجوانان، به یکی از زمینه‌های مهم جرایم سایبری تبدیل شده است. پس بهتر است والدین بدانند که فرزند شما هم با بیشترین احتمال ممکن در معرض این تهدید عمده قرار دارد.

کودکان و نوجوانان آسیب پذیرترین قشر کاربران اینترنت هستند. اغلب آنها بی تجربه، کنجکاو، احساساتی و از همه مهمتر “تنها” هستند و درست به همین دلیل هدف خوبی برای مجرمان و تبهکاران اینترنتی محسوب می شوند.

نمی‌توان تصور کرد که فرزندان ما بزرگ شوند، رشد کنند، به دانشگاه بروند، وارد حوزه‌های مختلف شوند اما با کامپیوتر سروکار نداشته باشند و شبکه جهانی (اینترنت) را نشناسند. دنیای امروز دنیای تکنولوژی‌های جدید است که چنان با سرعت وارد زندگی بشر شده و راه نفوذ خود را ادامه می‌دهند که نمی‌توان از کنار آنها با بی تفاوتی گذشت؛ بلکه باید با آنها به روش صحیح برخورد کرد تا بیشترین سود و استفاده حاصل آید. همچنان که اثرات مثبت تکنولوژی‌های نوین در کیفیت زندگی ما قابل انکار نیست؛ در صورت عدم مدیریت صحیح نیز ممکن است تأثیرات مضر آن بر زندگی کودکان و نوجوانان ما غیرقابل جبران باشد.

یکی از مهمترین عوامل برای تعیین اثر مثبت یا منفی رایانه مدت زمانی است که کودک یا نوجوان از آن استفاده میکند و مسئله دیگر نوع فعالیت هایی است که با آنها درگیر است. وقتی بچه برای مدت طولانی از روز پای کامپیوتر می نشیند در سایر فعالیتهای تحصیلی، ارتباطی و اجتماعی دچار عقب ماندگی می‌شود.

کارگاه آموزشی "فرزندم را دزدیدند" - مؤسسه رسانه فرهنگی ارزشبان

تیغ دو لبه فضای مجازی برای نوجوانان

 

دوران نوجوانی دوران حساس و ویژه‌ای است که از نظر ماهیت با دوران قبل و بعد از خود بسیار متفاوت است و از دید جامعه شناسان و روانشناسان دوران بسیار حیاتی در زندگی هر انسان بر شمرده می شود و شاید از این روست که در تقویم جمهوری اسلامی، هشتم آبان به عنوان «روز نوجوان» نامگذاری شده است.

استقلال طلبی و بلوغ جنسی در این دوران باعث می‌شود کنترل والدین بر فرزندان سخت‌تر و خطر بیشتر در کمین باشد و نگرانی برای فرزندان در این سن همیشه بیشتر از هر زمان دیگری بوده است.

حال با گسترش استفاده از دنیای بی انتها و نامحدود مجازی و دسترسی نوجوانان به انواع مطالب مفید و همچنین خطرناک، دلشوره برای آینده این نسل به مراتب بیشتر شده است. نوجوانانی که شیوع کرونا حتی آموزش و درس‌هایشان را هم به بستر مجازی کشاند، اگر به حال خود رها شوند و اگر آموزش استفاده از این امکانات را در سنین مناسب دریافت نکنند، در آینده جامعه آسیب دیده و بیماری را می‌سازند که احتمالا نمی‌توانند فرزندان بهتر از خود تربیت کنند و این زنجیره بیماری تا نسل‌ها ادامه خواهد داشت.

کارگاه آموزشی "فرزندم را دزدیدند" - مؤسسه رسانه فرهنگی ارزشبان

مؤسسه مردم‌نهاد ارزشبان برگزار می‌کند:

 

کارگاه آموزشی “فرزندم را دزدیدند”

 

راهکارهای تربیتی سایبری ویژه خانواده و نوجوان

ثبت نام در کارگاه:

 • تماس با شماره: 09102164124

 • ارسال پیام (در پیام‌رسان‌های مختلف) به آیدی:

@geraf_tut

 

مهلت ثبت نام 17 تا 22 آبان‌ماه 1400

میثم غفرانی: کارگردان و کارشناس شبکه‌های اجتماعی

 • راهکـارهای نجـات سبـک زندگی نـوجـوانان
 • بررسی نمونه‌های اعتیاد نوجوانان به فضای مجازی
 • الگوهای مجازی فرزندم و دغدغه‌های من
میثم غفرانی - کارگردان و کارشناس شبکه‌های اجتماعی

مجید کلانتری: مدیر موسسه ثاقب و کارشناس امنیت سایبری

 • شیوه‌های رصد، کنترل و مدیریت کودکان در فضای سایبری
 • آشنایی با مفاهیم هک، امنیت و حملات سایبری
 • امنیت موبایل و دستگاه‌های قابل حمل
 • محیط دارک وب